Schedule

January,
2018
January 2018
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
Pietari Inkinen

Mainz
18:00


Michael Nagy

Berlin
20:00


2 3 4
Martin Mitterrutzner

Dresden
19:00


Herbert Blomstedt

Oslo
19:00


Marc Piollet

Berlin
20:00


5
Herbert Blomstedt

Oslo
19:00


6
Christian Elsner

Paris
20:00


7
Christian Elsner

Paris
11:00


Christian Elsner

Paris
16:00


Anna Prohaska

Berlin
18:00


Manfred Honeck

Mailand
20:00


8 9
Juliane Banse

Straubing
18:00


Christiane Karg

Wien
19:30


10
Manfred Honeck

Berlin
20:00


11
Martin Mitterrutzner

Dresden
19:00


Christina Landshamer

München
19:00


Andrè Schuen

Heilbronn
19:30


Herbert Blomstedt

Hamburg
20:00


Manfred Honeck

Mailand
20:00


12
Juliane Banse

Landshut
18:00


Christian Elsner

Hannover
19:00


Benjamin Bruns

München
19:00


Herbert Blomstedt

Lübeck
19:30


Manfred Honeck

Mailand
20:00


13
Christina Landshamer

München
18:00


Anna Prohaska

Berlin
19:00


Antoine Tamestit

Potsdam
19:30


Tareq Nazmi

St. Gallen
19:30


14
Herbert Blomstedt

Hamburg
11:00


Jukka-Pekka Saraste

Berlin
16:00


Benjamin Bruns

München
17:00


Juliane Banse

Passau
18:00


15 16
Claudio Bohórquez

Zürich
19:30


Andrè Schuen

Amsterdam
20:15


17
Benjamin Bruns

München
19:00


Ruth Ziesak

PRAG 1
19:30


Herbert Blomstedt

Paris
20:30


18
Maximilian Schmitt

Cleveland, OH
19:30


Jukka-Pekka Saraste

Kopenhagen C
19:30


Ruth Ziesak

PRAG 1
19:30


Antoine Tamestit

Frankfurt am Main
20:00


Gerhild Romberger

Hamburg
20:00


Christiane Karg

Leipzig
20:00


Herbert Blomstedt

Paris
20:30


19
Juliane Banse

Passau
18:00


Christian Elsner

Dresden
19:30


Marc Piollet

Bielefeld
20:00


Antoine Tamestit

Frankfurt am Main
20:00


Gerhild Romberger

Hamburg
20:00


Christiane Karg

Leipzig
20:00


20
Jukka-Pekka Saraste

Kopenhagen C
15:00


Maximilian Schmitt

Cleveland, OH
20:00


Gerold Huber

München
20:00


Anna Lucia Richter

München
20:00


21
Marc Piollet

Bielefeld
11:00


Christiane Karg

Leipzig
11:00


Anna Prohaska

Berlin
18:00


Michael Nagy

Berlin
18:00


Christian Elsner

Dresden
18:00


22
Vilde Frang

Neumarkt
20:00


23
Vilde Frang

München


Gerold Huber

Heidelberg
19:00


24
Maximilian Schmitt

New York, NY
20:00


25
Manfred Honeck

Chicago
20:00


Michael Nagy

München
20:00


26
Manfred Honeck

Wheaton
19:30


Julia Fischer

München
20:00


27
Anna Prohaska

Berlin
19:00


Michael Nagy

Berlin
19:30


Christina Landshamer

Eisenstadt
19:30


Manfred Honeck

Chicago
20:00


28
Frank Peter Zimmermann

Ludwigsburg
19:00


29
Anna Lucia Richter

Salzburg
19:30


Frank Peter Zimmermann

Reutlingen
20:00


30
Manfred Honeck

Chicago
19:30


Jukka-Pekka Saraste

Zürich
19:30


Julia Fischer

Ludwigshafen
20:00


31
Bejun Mehta


19:30


Julia Fischer

Düsseldorf
20:00


1 2 3 4